islam w świetle koranu i sunny jak rozumieli go salaf
podstawy islamu żydzi chrześcijanie historia islamu download ksišżki linki innowacje w islamie kobiety w islamie sunnah manhaj aqiidah allah wiara

 


W Imię Boga, Miłosiernego, Litościwego

Kwestia Palestyny

Shaykh Ibn Baaz
Madźmuu' Fataaua ła Maqaalaat Mutanaui'ah - tom 1, str. 277
[http://www.fatwa-online.com/fataawa/worship/jihaad/0020404_1.htm]
tłumaczył: abu anas

Pytanie: Jak należy postępować w kwestii Palestyny, w której z upływem czasu nasiliło się skomplikowanie i przemoc?

Odpowiedź: Zaprawdę, Muzułmanie czują ogromny ból i smutek z powodu pogarszającej się sytuacji w Palestynie, która ze złej zmienia się w jeszcze gorszą, aż doszło do tego co dzieje się dzisiaj. Tak jest z powodu różnicy pomiędzy krajami sąsiadującymi, oraz ich braku zjednoczonej opozycji przeciwko wrogowi, oraz z powodu braku stosowania Szariah którą Allaah połączył ze zwycięstwem (i powodzeniem). (Także ponieważ) wróg przysiągł zwalczać (Palestyńczyków) i pozostać na ziemi Palestyńskiej. Niesie to ze sobą wielkie zagrożenie i niekorzystne konsekwencje.

Sąsiadujące kraje muszą spieszyć się aby zjednoczyć swój opór (przeciwko wrogowi) i jednocześnie stosować się do Szariah w tej kwestii, która dotyczy ich jak i cały świat Muzułmański.

Warto tutaj wspomnieć, że kwestia Palestyny jest kwestią Islamską od samego początku aż do końca. Jednak wrogowie Islamu nakładali wszelkie wysiłki aby oddalić tą sprawę od Islamu i przekazać Muzułmanom pochodzenia nie arabskiego, że jest to sprawa arabska, i że nie dotyczy nie-Arabów. Wygląda na to że w pewnej mierze udało im się to. Dlatego uważam że nie jest możliwe rozwiązanie tego problemu, jeżeli nie uzna się go za kwestię Islamską, a Muzułmanie nie będą pomagali sobie wzajemnie, i nie będą czynili Dzihaad przeciwko Żydom w sposób Islamski, aż ziemia (Palestyńczyków) zostanie zwrócona Palestyńczykom.

(Co więcej) żydzi którzy wkroczyli na ziemię Palestyńską niech wrócą do krajów z których przybyli, pozwalając prawdziwym żydom aby pozostali w swoich krajach pod władzą Islamu, a nie komunizmu czy sekularyzmu. W ten sposób, prawda zwycięży a fałsz zostanie porzucony, a właściwi właściciele powrócą do swoich krajów pod panowaniem Islamskim, nie pod żadnym innym.

Allah jest tym który obdarza powodzeniem.

WAŻNA UWAGA: Terroryzm jest w Islamie haraam (zabroniony), i fatua ta w żaden sposób nie sugeruje jego akceptacji czy przyzwolenia. Raczej jest ona wyrokiem Islamskim przeciwnym tym którzy są winni opresji okupując ziemię Palestyńską.

 

:warszawa:   :jerozolima:   :kair:   :dubai:   :tajmahal:   :saba:   :medyna:   :mekka:
w   w   w   .   p   l   a   n   e   t   a   i   s   l   a   m   .   c   o   m